İSAY2 Galeri
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
 
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı 28.10.2018 Pazar günü Hükümet Konağı Önünde Çelenk Sunma Programı ile başladı. 29.10.2018 Pazartesi günü Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü töreniyle devam etti. Kaymakamlık Makamında; Kaymakamımız Sayın Mehmet Nuri ÇETİN, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında tebrikleri kabul etti.
Tebrik töreni ardından  saat 10.00 da Atatürk Ortaokulu bahçesinde tören yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama merasimi Atatürk Ortaokulu bahçesinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamımız Mehmet Nuri ÇETİN yaptı.
   Kaymakamımız Mehmet Nuri ÇETİN; konuşmasının bir bölümünde: "Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu bayramı bizlere armağan eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimiz rahmet minnet ve şükranla anıyor, ruhları şad olsun diyorum. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi şehitlerimiz de rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık sıhhat diliyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
   29 Ekim 1923 tarihinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Türk Milletinin karakterine ve adaletine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” Diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
    95. yıl önce Türk Milletini esarete mahkum etmek isteyen güçler, o günden beri bu sevdalarından asla vazgeçmediler. En son 15 Temmuz 2016’da yeni bir planı bir kez daha sahneye koydular. Fakat Türk Milleti; üstün anlama kabiliyetiyle bu oyunu daha o dakikada sezmiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde bir kez daha saldırıyı bertaraf etmeyi başarmıştır.
     Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü bir kez daha kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını vatan uğruna feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.
Törende; resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü kutlama programı; Kaymakamımız Sayın Mehmet Nuri ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Recep ÇEBİ, İlçe Jandarma Komutanı Hüsamettin ÖZDEMİR, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet ORTAASYALI, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Encümenler, Muhtarlar, Öğretmenler,  Öğrenciler ve Vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.