AFRİN MEHMETÇİKLERİMİZ İÇİN ANLAMLI KERMES
       Trabzon’un Araklı ilçesi Atatürk Ortaokulu tarafından Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere destek amacıyla kermes düzenlendi. Kermese Sayın Kaymakamımız İbrahim Halil ŞİVGAN, Belediye Başkanı Recep ÇEBİ, Ak Parti İlçe Başkanı Şaban BIYIK, Jandarma Komutanı Engin AKBABA, İlçe Müftüsü Abdulkerim TOHUMCU, Emniyet Müdürü Gürkan DEMİRKAN, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza KESKİNSOY, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kermes açılışı öncesi Fetih süresi okundu ve Sayın Kaymakamımız konuşma yaptı. Gerçekleştirilen kermese katılım yoğundu. Öğrenciler Mehmetçiğe mektup yazarak duygularını dile getirdiler. Herkes farklı şekilde Mehmetçiğimize destek oldu.
      Kaymakamımız İbrahim Halil ŞİVGAN konuşmasında Atatürk Ortaokulunun düzenlemiş olduğu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği ”Zeytin Dalı” harekatına destek kapsamında genciyle, yaşlısıyla tüm Araklılı vatandaşlarımızla bir araya geldik. Birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece Allah’ın izniyle hiçbir şer güç karşımızda durmaya cüret dahi edemez. Araklılı kıymetli hemşehrilerimiz işini gücünü bırakarak bu programa iştirak ettiler. Herkes bu kutlu mücadeleye elinden ne destek geliyorsa verme peşinde. Şunu biliyoruz ki Çanakkale’de ve 15 Temmuzda olduğu gibi söz konusu vatan, bayrak ve millet olduğunda herkes gerekeni yapacaktır. Allah birliğimizi ve  dirliğimizi daim eylesin. Allah orada mücadele eden askerlerimizin yardımcısı olsun. Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ifadelerine yer verdi.
      Programın devamında Sayın Kaymakamımız ŞİVGAN ve Belediye Başkanımız ÇEBİ öğrencilerin hazırlamış oldukları çalışmaları, kurmuş oldukları standları gezdiler. Tüm öğrencilere yapmış oldukları titiz ve gayretli çalışmalarından ötürü teşekkürlerini bildirdiler.
 
İSAY2 Galeri İSAY2 Galeri