KAYMAKAMIMIZA VEDA
 
29/08/2012  tarihinden bu güne kadar 4,5 yıldır Araklı ilçemizde  Kaymakam olarak görev yapan ve ayrıca  son 4 ay Arsin Kaymakamlığına vekalet eden ve son kararnamede Tokat’ın Zile ilçesine atanan Kaymakamımız Sayın Adnan TEZCAN ve eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN onuruna veda yemeği düzenlendi.
 
            14.12.2016 tarihinde düzenlenen veda yemeğine; Yomra Kaymakamı Hasan BALCI ve eşi, Arsin Kaymakamı Ergun BAYSAL’ın eşi, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem ŞEN, Yomra Belediye Başkanı İbrahim SAĞIROĞLU, Araklı Belediye Başkanı Recep ÇEBİ ve eşi, Araklı Cumhuriyet Başsavcısı Ersoy YILDIZ, Araklı Hakimleri Ümit TUĞRUL ve Mert EYOĞLU, Araklı Savcısı Gökhan KOLOĞLU, Araklı MYO Müdürü Hasan ÇEBİ BAL, AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban BIYIK, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir AKTÜRK, Araklı ve Arsin’de görev yapan Daire Amirleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Araklılı ve Arsinli işadamları, Şehit aileleri, Gazilerimiz, esnaf ve çok sayıda vatandaşın  katılımıyla gerçekleştirildi.
 
            Program; Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih SAFİTÜRK ve Tüm Şehitlerimiz için, Araklı Küçük Camii İmam-Hatibi Ayhan KÜÇÜK tarafından okunan Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından İlçe Yazı İşleri Müdürü Neşe ÇEBİ’nin yapmış olduğu açılış konuşmasından sonra Muhtarlar Federasyonu Başkanı, AK Parti Araklı İlçe Başkanı, Araklı Cumhuriyet Başsavcısı, Araklı ve Arsin Belediye Başkanları, Yomra Kaymakamı tarafından yapılan  konuşmalarda Kaymakamımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni görev yerindeki çalışmalarında başarıların devamını dilediler. Ardından Müftülük Şefi İbrahim DEMİRAY’ın hazırladığı, Kaymakamımızın 4,5 yıllık görev süresi boyunca anılarından oluşan slayt gösterisi sunuldu.
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Adnan TEZCAN yapmış olduğu veda konuşmasında; “Belediye Başkanımız ve mesai arkadaşlarım tarafından düzenlenen veda yemeğine  başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere katılan ve isteyipte katılamayan  herkese  şahsım ve eşim adına ayrı ayrı teşekkür ederim. Karşımda böyle güzel bir topluluğu görünce çok duygulandım.
 
15 yıldır sürdürmekte olduğum Kaymakamlık mesleğimin 4,5 yıl gibi önemli bir kısmını Araklı ilçesinde icra etmiş bulunmaktayım. Bunu yanı sıra çocuklarımın birinin Trabzon' da diğerinin ise Araklı ilçesinde dünyaya gelmiş olamsı Araklı' nın benim için önemini bir kat daha arttırmıştır. Önemi benim için büyük olan Araklı ilçemize ne yapsam azdır. 
 
 Araklı İlçesinde yaklaşık 4,5 yıldır görev yapmaktayım. Görevimi yaparken gerek Belediye Başkanımız ve teşkilatı,  gerek siyasi parti temsilcileri, gerek daire amirleri, gerek Muhtarlarımız ve gerekse  Sivil Toplum Kuruluşları ile  uyumlu ve ahenk içerisinde çalıştığımızı  belirtmek isterim. Görev yaptığım süre içerisinde istemeden ve herhangi bir kastım olmadan birilerini kırdıysam, zülfiyara dokunduysam veya sürçülisan ettiysem affola.  Ben herkesten haklarını  helal etmelerini istiyorum ve  ben de bu şekilde hakkımı helal ediyorum.
 
Araklı halkı her zaman olduğu gibi devletinin ve milletinin yanındaki duruşunu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında da göstermitir. Bu vesileyle Araklı halkı ve Türk Milleti hizmetin en iyisine layıktır. Biz de tüm mesai arkadaşlarımla birlikte Araklı halkı için en iyi hizmeti yapmaya çalıştık. İnşallah layık olmuşuzdur.
 
Ayrıca Araklı’da görev yaptığım süre içerisinde ilçemize her alanda destek veren başta İçişleri Bakanımız ve aynı zamanda Trabzon Milletvekilimiz Sayın Süleyman SOYLU’ya, Valimiz Sayın Yücel YAVUZ’a, Milletvekillerimize, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU’na, Belediye Başkanımıza ve teşkilatına, siyasi parti temsilcilerine, ilçemize vermiş oldukları desteklerinden dolayı hayırsever işadamları ve vatandaşlarımıza , özverili çalışmalarından dolayı tüm daire amirlerine ve mesai arkadaşlarıma, Muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine, esnafımıza ve bizleri 4,5 yıldır bağrına basarak misafir eden Araklılı hemşehrilerimize  şahsım ve eşim adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Veda yemeğinin sonunda ilçemize hizmetlerinden dolayı Kaymakamımız Adnan TEZCAN’a Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Arsin Belediye Başkanı Erdem ŞEN, Araklı Milli Eğitim Müdürü M. Rıza KESKİNSOY, Arsin Milli Eğitim Müdürü Yavuz ÜSTÜNDAĞ, Araklı Atatürk Ortaokul Müdürü Yaşar ÇEBİ ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet KAYA tarafından  plaket  takdim edildi.
Program sonunda Kaymakamımız ve eşi tüm katılımcılarla ayrı ayrı vedalaşarak gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve  katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.